Stanica obozowa „Lipowiec\"
Hufca Ziemi Wodzisławskiej

ul. Bernadka 9
43-431 Ustroń Lipowiec

Kontakt
pwd. Tomasz Kazubski tel. 602 664 686

Warunki terenowe pozwalają na prowadzenie różnego rodzaju zajęć terenowych. Stanica dysponuje bogatym zapleczem kuchennym o wydajności kuchni 200 osób, sanitarnym z dużą ilością pryszniców, umywalek i ubikacji, oraz sportowym z boiskami do siatkówki i piłki nożnej.


Stanica posiada magazyn z zapleczem technicznym oraz rozległe pole namiotowe na 150 osób z namiotem świetlicą dla prowadzenia zajęć w przypadku niepogody na 100 osób. Istnieje możliwość zakwaterowania w kampingach kolonii zuchowej dla 60-90 osób. Stanica w Lipowcu to doskonałe miejsce do organizowania obozów, biwaków, wycieczek szkolnych, Zielonych Szkół, rajdów rowerowych, pieszych i zlotów.

Stanica zlokalizowana jest w Beskidzie Śląskim w odległości ok. 100 m od rzeki Wisły w zalesionym terenie. ok. 7 km od centrum Ustronia. Lokalizacja umożliwia przeprowadzenie wielu wycieczek pieszych i rowerowych po szlakach Beskidu Śląskiego m. in. Lipowskiego Gronia, Równicy, Czantorii, Błatniej, Orłowej.

Odległość PKP: Ustroń 4 km, Skoczów 5 km
Odległość PKS: Nierodzim 1 km

Stanica obozowa „Biery”
Hufca Ziemi Wodzisławskiej

Biery k. Jasienicy
43-386 Świętoszówka

Kontakt
pwd. Tomasz Kazubski tel. 602 664 686

Stanica zlokalizowana jest w Beskidzie Śląskim, nad rzeką Jesionką, ok. 7 km od Bielska. Jest to wspaniałe miejsce wypadowe w masyw Klimczoka, Szyndzielni i Błotnego (Błatnia). Bliskość lasu umożliwia przeprowadzenie wielu ciekawych gier terenowych. Blisko stąd także do Bielska i Skoczowa.

Czytaj więcej...