Utworzono: 22 luty 2018

DMB logo DMB filetoweDruhny i Druhowie!

Pamiętajmy, że jak mawiał gen. Robert Baden-Powell "Uśmiechać się w czasie pogody potrafi każdy łobuz, uśmiechać się w czasie deszczu – tylko prawdziwy harcerz."

Z okazji Dnia Myśli Braterskiej z całego serca życzę  pogody ducha,
która pozwala przezwyciężać każdą przeszkodę stawianą przez życie na naszej wąskiej, krętej i wyboistej harcerskiej drodze…

Komendant Hufca
phm. Dominik Barabasz

Utworzono: 11 styczeń 2018
Utworzono: 11 styczeń 2018

krzyz zalobaZ wielkim żalem zawiadamiamy że w dniu 10 stycznia 2018 r. po długiej chorobie odszedł na wieczną wartę dh hm Edward Warzecha.
Wieloletni drużynowy i wychowawca wielu pokoleń instruktorów.

W latach 1973 - 1980 pełnił funkcję komendanta podhufca Radlin. Wieloletni budowniczy i komendant Stanicy obozowej Lipowiec w Ustroniu. Współzałożyciel i członek Rady Kręgu Instruktorskiego "Głożyny".
Cześć Jego pamięci.

Utworzono: 21 grudzień 2017
BN
Utworzono: 21 grudzień 2017

phmBardzo się cieszymy, że w związku z rozkazem Komendanta Hufca z 16.12.2017 r. do grona podharcmistrzów naszego hufca dołączyła phm. Monika Gwizda oraz phm. Paweł Kuczok. Gratulujemy i życzymy wytrwałości na harcerskim szlaku oraz w życiu osobistym.

Utworzono: 12 grudzień 2017

25324021 1524181990983794 934897464 n

Utworzono: 11 listopad 2017

lilijki instruktorskie1Niezmiernie miło jest nam powitać w gronie instruktorów druhnę Olgę Kaszkarot, która 10 listopada 2017 r. zamknęła swoją próbę przewodnikowską. Pwd. Oldze Kaszkarot gratulujemy i życzymy wytrwałości i zadowolenia w służbie instruktorskiej.

Utworzono: 02 listopad 2017

kolkaZ 05Jest nam niezmiernie miło poinformować, że na wniosek Komendanta Hufca 7 naszych instruktorów zostało odznaczonych "Odznaką za zasługi dla Chorągwi Śląskiej" w stopniu srebrnym.
Gratulujemy następującym druhnom i druhom:
- phm. Izabeli SABAJ
- phm. Katarzynie BURSZCZYK
- phm. Paulinie KWIATOŃ
- pwd. Monice GWIZDA
- pwd. Ewelinie GROSMAN
- pwd. Pawłowi KUCZOK
- pwd. Tomaszowi KAZUBSKIEMU.
Dziękujemy za serce wkładane w Waszą pracę i życzymy wytrwałości w działalności na rzecz naszego Hufca i Chorągwi.

friendly link